team spirit: קבוצות הפייסבוק שכל אמא טרייה צריכה להכיר

מערכת MAMA KNOWS |
א א א

נתחיל בוידוי קטן, אם לפני שנתיים הייתן אומרות לנו שאת רוב זמננו הפנוי ננצל בהתייעצות עם חבורה של נשים זרות, היינו אומרות פחחחח. עד לפני ההריון ״מאמאזון״ היה אצלנו שם קוד לנשים שאין להן מושג, אבל אחרי הלידה פתאום הכל השתנה. גילינו שדווקא בקבוצות פייסבוק מסויימות אנחנו מוצאות את התשובות לשאלות הכי הכי חשובות שלנו. מהמלצות למוצרים לתינוקות ועד מתכונים ואפילו מטפלת – אלה הן קבוצות הפייסבוק שחובה על כל אמא טרייה להיות חברה בהן.

הרבה יותר כיף ביחד

הרבה יותר כיף ביחד

 

בשביל התמיכה: הורים שפויים ורציונלים   

זאת קבוצה שנועדה להוות אלטרנטיבה שפויה למאמאזון ודומיהן. מה לא תמצאו בקבוצה: המלצות שקשורות להומאופתיה תטא הילינג וכו. לא תמצאו אמהות שחושבות שלמדו רפואה וממלאות את הפיד עם תגובות חסרות בסיס מכל דבר מדעי או טכנולוגי. ובטוח לא תמצאו בקבוצה פרופגנדה נגד חיסונים. מה כן? תמיכה, שיתוף ועצות שימושיות בכל מה שקשור להריון וגידול ילדים.  קיצר, למי שמחפשת קבוצה תומכת עם רגליים על הקרקע – כאן היא נמצאת.

ee11e55f9a31a05296dbe8911027326d-1

בשביל התזונה: המתכוניה

אחד הרגעים הכי מאתגרים בשנה הראשונה שלנו כאמהות היה שלב הטעימות. גם למי שמרגישה הכי בנוח במטבח עדיין התקופה הזאת מלאה בשאלות וחיפוש נואש אחרי מידע. מה מותר? מה אסור? מה עם הילד לא אוכל? מה עושה גזים? ועוד ועוד ועוד. מי שהבינה זאת היטב זאת התזונאית עדי אפרתי רסולי, שלפני שנה הקימה קבוצה קטנה בשם המתכוניה שם התחילה לענות לשאלות של אמהות אובדות עצות ובמקביל לשתף במתכונים מוצלחים שנשלחו אליה. הקבוצה תוך מעט מאד זמן הפכה למוקד עלייה לרגל לכל אמא בשלב הטעימות והתפתחה לאתר מלא במתכונים חמודים לילדים. למרות שהבנות שלנו כבר בנות שנתיים, אנחנו עד היום מציצות שם לקבל השראה ורעיונות.

14212550_10208899476438289_6818289602574454494_n-1

בשביל הקניות: מאמא גורו

נתחיל במאמא גורו, מיזם שנולד לפני פחות משנה שמטרתו לנצל את כוח הקנייה של האמהות להביא מחירים מוזלים. בנוסף לאתר שעלה לאוויר הוקמה גם קבוצה בפייסבוק, שהיום מונה מעל מאה אלף אמהות. למרות שאת רוב הפעילות עושים באתר, הקבוצה מאפשרת לחברות בה לדעת ראשונות על מבצעים והטבות (חלק מהמבצעים באתר הם רק לתקופה קצרה מאוד או למלאי מאוד מוגבל) וגם לקבל המלצות מאמהות אחרות על מוצרים שבאתר ואפילו לבקש ממנהלות העמוד לנסות להביא מוצר שאהבתן במחיר טוב גם אם הוא לא נמצא באתר.

תהיו הראשונות לדעת על מוצרים כאלו

תהיו הראשונות לדעת על מוצרים כאלו

 

וגם כאלו

וגם כאלו

בשביל למצוא מטפלת/בייביסיטר: מטפלות ובייביסיטריות בתל אביב

אמנם הקבוצה הזו ספציפית לאמהות תל אביביות, אבל כבר קמו דומות לה ברחבי הארץ ובתקווה תוכלו למצוא כזאת גם למקום מגוריכם. הקבוצה מאדד עוזרת בלמצוא עזרה מקצועית עם הילדים, והיא מקום טוב מאד ללידים לאנשי מקצוע טובים.

בשביל המלצות ממוקדות אזור מגורים: השוות של…

עוד קבוצה מצוייינת לפי מיקום היא ״השוות של… (הכניסו כאן את עיר המגורים). בניגוד לשאר הקבוצות ברשימה, זאת לא קבוצה שמיועדת לאמהות אבל עדיין תמצאו בה לא מעט כאלה והכי חשוב – כאלה שגרות באזור שלכן ויוכלו לתת המלצות במגוון נושאים מרופאים ועד מסעדות, פעילויות ומקומות לנפוש בהם.

בשביל ההומור: ממים של הורים

הורות מביאה איתה לא מעט רגעים שלא ברור אם לצחוק או לבכות. אנחנו תמיד בעד האופציה הראשונה, וכך גם מעל 50 אלף חברי הקבוצה ממים של הורים שממלאים לנו את הפיד ברגעים הומוריסטים מהחיים שלהם כהורים. הקבוצה הזאת היא קצת כמו זארה – יש המון פריטים לא מתאימים (או מצחיקים), אבל מדי פעם עולה אחד ששווה את הכל.

10269563_10152570827344661_1575676901431391195_n_c

what04_c

בשביל עצות רפואיות: ילדוקטור

אם יש דבר אחד שממש לא מומלץ להתייעץ בו עם אמהות אחרות (ועם זאת כולן עושות זאת כל הזמן) זה בעניינים של רפואה, מחלה וכו. יש רק קבוצה אחת לגיטימית לנושאי בריאות וזאת קבוצת ילדוקטור. הקבוצה היא התגשמות החלום של כל הורה לחוץ, מכיוון שמאחוריה עומדים צוות של רופאים, אחיות, יועצות הנקה ועוד שעונים בהתנדבות על שאלות רפואיות של הורים לגבי ילדיהם.

** טיפ מאיתנו לגבי התנהלות בקבוצות – אם אתן מחפשות עצה או מידע למשהו יש סיכוי טוב שרבות לפניכן גם חיפשו מידע באותו הנושא. אז לפני שאתן מעלות סטטוס, השתמשו באפשרות החיפוש בקבוצה. גם תקבלו ישר את כל הפוסטים בנושא וגם תשובות הרבה יותר מהירות.

 

Share:
החל ההרשמה לניוזלטר הסודי שלנו
מבצע הרשמה, נא להמתין