5 שיחות TED שכדאי לך לשמוע

אם עוד לא יצא לכם להכיר את ההרצאות המרתקות של TED זה הזמן. קחו לכם שעה (אפשר גם בחלקים, אנחנו יודעות איך זה...) ותתכוננו להתרגש ולהתחיל לחשוב קצת אחרת.

מערכת MAMA KNOWS |
א א א

מחפשים את השילוב המושלם בין הרצון למידע חשוב לבין חוסר הזמן באמת להשיג אותו? נדמה שהרצאות TED הומצאו במיוחד עבורנו – ההורים העסוקים. למי שלא מכירה את הפורמט, מדובר בסדרה של הרצאות קצרות שבבסיסה עקרון אחד – ideas worth spreading ובעברית רעיונות ששווה להפיץ . הדוברים הם מגוונים כמו הנושאים עצמם, אבל מכל הרצאה שנבחרה בקפידה על ידי מארגני הארגון תצאו עם דרך קצת אחרת להסתכל על החיים בכלל ובכתבה זו על הורות וילדים בפרט.

אדורה סביטק, מה מבוגרים יכולים ללמוד מילדים

כולנו היינו ילדים והיה לנו עולם שלם משלנו, ואז גדלנו והתבגרנו ושכחנו כמה דברים חשובים מאוד. נתחיל מזה שהיא פשוט אחת המרצות הכי טובות שראינו אי פעם והיא רק ילדה, אבל הדברים שהיא אומרת יזכירו לנו כמה שיעורים חשובים.

**

גבר טאלי, מייסד Tinkering School, חמישה דברים מסוכנים שצריך לתת לילדים לעשות

בעולם בו חובה לשים תווית אזהרה על כל מוצר אנחנו מוצאים את עצמנו כהורים מגוננים מכל משמר על הילדים שלנו, גבר טאלי מסביר למה צריך לתת לילדים להתנסות גם בחוויות שיכולות להיות טיפה מסוכנות. עם אמצעי זהירות כמובן.

art-and-t-7

**

רוברטו ופרנצ'סקה, השיעור המרגש שלמדו מהמוגבלות של בנם

הפחד הכי גדול בהריון הוא להגיע לבדיקה ולשמוע שמשהו לא בסדא עם העובר. זוג ההורים הזה מספר ברגישות מדהימה על החווייה האישית שלהם ואיך נלחמים בחיים רגילים בכל הכוח.

**

טד רובינסון, מומחה ביצירתיות

הדרך היחידה להיות מקורי היא לנסות ולטעות, ילדים לא מפחדים לטעות אבל החברה ומערכת החינוך משנה להם את הנטיה הזו. הרצאה משעשעת ומעוררת מחשבה, מדוע לא מלמדים ילדים לרקוד כמו שמלמדים אותם מתמטיקה?

**

סטיבן אדיס, מסורת צילום חמודה

אחרי נשימה הפעולה הכי אוטומטית שלנו היא לצלם כל רגע מהשניה שהם יצאו לנו מהבטן. הרבה לפני עידן הסלפי והאינסטגראם סטיבן התחיל מסורת של צילום פעם בשנה באותו תראיך ובאותו מקום שלו ושל הבת שלו.

**

שיין קויקזן על בריונות וילדים

הרצאה מרתקת שנותנת לנו מכה חזקה בבטן. על הגדרה עצמית, הגדרה סביבתית והתבגרות.

Share:
החל ההרשמה לניוזלטר הסודי שלנו
מבצע הרשמה, נא להמתין