11 דברים שכל אמא קרייריסטית צריכה לשמוע

זה לא קל, אפילו קשה, ללמוד לשלב בין אמהות לקריירה. אנחנו שם ואנחנו יודעות. אז הנה 11 משפטי חיזוק לשנן ולזכור גם בימים קשים מאמא שיודעת

מריה גרין-פוברצ׳יק |
א א א

בשבוע שעבר היה יום האישה הבינלאומי. יום האישה הבינלאומי הוא יום שבו כולם נזכרים למחות, להחמיא, לבקר, להציע ולזעום על מעמד האישה או היחס לנשים, ובשנים האחרונות בעיקר למעמד הנשים במקום העבודה. כאמא ואשת קריירה, אני יכולה להעיד שמעבר לכל הקולות והביקורות החיצוניים לנו, הביקורת העצמית שלנו כנשים היא לעתים אפילו יותר קשוחה ושופטת מהסביבה.

מריה, אשת קריירה ואמא במשרה מלאה. צילום: עומר הכהן

מריה, אשת קריירה ואמא במשרה מלאה. צילום: עומר הכהן

הנה 11 דברים שאנחנו חייבות להתחיל להגיד לעצמנו:

1. אמא לא מאושרת תגדל ילדים לא מאושרים, אז תדאגי לאושר שלך. אם תוותרי על הדברים שחשובים לך ולא תשקיעי בעצמך, עבור עצמך, בסופו של דבר האושר האישי שלך יפגע. לא משנה כמה תחשבי שהוויתורים שאת עושה טובים לילדים שלך, מרמור או תחושה של "נדפקתי" ישפיעו על הילד שלך הרבה יותר מכל דבר אחר. השמחה של האם משפיעה על שמחת הילד, זה הוכח מדעית.

2. גם אם המחשבה הראשונה שעוברת לך בראש כשהילד קם בבוקר עם חום היא איך תחסירי עוד יום עבודה, זה לא אומר שאת לא דואגת לילד שלך. זה פשוט אומר שאת ריאלית ומכבדת את המחויבויות שעשית לא רק כאמא, אלא כאינדיבידואל.

3. זה בסדר שאת לא מבלה הרבה שעות ביום עם הילדים שלך! הנה אמרנו את זה. חלקנו אפילו לא מבינות מה אמהות עושות יום שלם עם הילדים בלי להשתגע- ושיהיה ברור שאנחנו מעריצות את אלו שעושות את זה!

בזמן המועט שיש, נסי להיות 100 אחוז שם. תמונה: hello fashion

4. אם כרגע חזרת לעבודה, זה בסדר שלא מצאת עדיין את האיזון בין קריירה לילדים. בין אם את חרדה מהרגע שבו תסתיים חופשת הלידה או לא יכולה לחכות כבר – חזרה לעבודה זה שינוי רציני. מצד אחד את חוזרת לחייך הקודמים ומצד שאני את בן אדם שונה לחלוטין. אל תדאגי, את תמצאי את האיזון מהר יותר ממה שאת חושבת.

5. רק בגלל שהילדים רוב היום עם מטפלת/בגן לא אומר שמישהו אחר מגדל אותם. אל תדאגי, זה הכל עדיין עלייך והם ידאגו להזכיר לך את זה כשיגיעו לגיל ההתבגרות.

6. אשמה. זה מגיע יחד עם ההורות. את מרגישה את זה, אמהות שלא עובדות מרגישות את זה, אמהות שעובדות חצי יום מרגישות את זה. זה לא פוסח על אף אחת. לך זה אולי על זה שאת לא מבלה מספיק שעות עם הילדים, עבור מישהי אחרת זה העובדה שנמאס לה לבלות כל כך הרבה זמן עם הילדים. בקיצור – זה טבעי וזה משהו שמשותף לכל האמהות.

7. מותר לך להגיד שהשעות 8:00-12:30 של יום שישי כשהילד בגן ואת בחופש הן השעות האהובות עלייך בשבוע.

זה כנראה לא יראה בדיוק ככה, אבל אין כמו אמבטיה שקטה בשישי בבוקר. תמונה: Sarah Kaye

זה אולי יראה קצת אחרת, אבל אין כמו מקלחת שקטה בשישי בבוקר. תמונה: Sarah Kaye

8. הבית הפוך? ערמות כביסה בגובה פסיכי וכיור מלא כלים? לא קרה כלום. אנחנו בטוחות שגם הגלימה של סופר-מן מקומטת לפעמים כי אמא שלו לא הספיקה לגהץ.

super mom

להשיג כאן

9. להגיד בעבודה שאת לא יכולה לענות כי את עם הילדים זו זכותך המלאה. אף אחד לא היה מעיר לבעלך, אין סיבה שתפחדי שיעירו לך.

10. אם הצלחת לצאת מהמשרד מוקדם ״בזבזי״ את הזמן על מניקור/פדיקור/מסאז׳/שופינג/שעה בים או כל דבר שבא לך לעצמך- מותר לך.

11. 17 דקות- זה הזמן הממוצע שאמא מקבלת לעצמה ביממה. מי עוד יכול להספיק כל כך הרבה ב-17 דקות? רק את.

 

Share:
החל ההרשמה לניוזלטר הסודי שלנו
מבצע הרשמה, נא להמתין