שבעה דברים שהייתי עושה אחרת

כמה שלא מתכוננים, יש דברים על הורות שלומדים רק מניסיון. הנה קצת משלנו

מערכת MAMA KNOWS |

הבת שלי תכף תהיה בת שנתיים, ולמרות שלפני הלידה ביליתי שעות בלחקור לעומק את כל עולם התוכן שקשור להורות, הקלישאה נכונה – אין חכם כבעל ניסיון וכבר יש רשימה לא מבוטלת של דברים שהייתי עושה אחרת. כמובן שלא בטוח שלא אעמוד ברובם בילד הבא, אבל בכל זאת רוצה לשתף אתכם בתובנות שצברתי:

​1. בתור אמא שעדיין קמה בלילה לילדה שדורשת בקבוק, הטיפ הראשון שלי הוא אל תזלזלו בכל מה שאומרים לכם על שינה של תינוקות. כן – זה מאד קשה לא לתת בקבוק או שד לתינוק בן שנה שקם בוכה באמצע הלילה, במיוחד אם זה ילד ראשון. לא – זה לא טוב לא לילד ולא לכם לעבור את הגמילה הזאת בגיל שנתיים. אני הייתי בגישה של ״אני יודעת מה הכי טוב לילדה שלי ונסתדר אחרי זה״ , אז מודה שטעיתי. לילות של שינה רצופה עדיין לא נראים אצלי באופק…

2. חופשת לידה: כמנכ״לית של 2 עסקים משלי, אחרי הלידה הרגשתי שאני חייבת לחזור ישר לעבודה. מצד אחד צדקתי, כנראה שהעסק הראשון שלי לא באמת היה שורד היעדרות ממושכת שלי. מצד שני, החודשים הראשונים האלה שלא ממש זכיתי להיות בהם עם הבת שלי עד היום כואבים לי. בהסתכלות אחורה, יכולתי לתכנן את הדברים יותר טוב ולדאוג להשאיר לעצמי לפחות חודש וחצי או חודשיים של חופשת לידה מלאה. זה משהו שבטוח אעשה עם הילד הבא.

3a5bffb

3. אם תשאלו אותי מה אחד הדברים הכי קשים שהיו לי מאז שמאי נולדה, כנראה תקבלו את התשובה המפתיעה של להכין למאי אלבום גיל שנה. אתם בטח כבר יודעים, או שתגלו בקרוב, שכמות התמונות שתצלמו ברגע שייוולד התינוק היא כמעט בלתי נתפסת. כך נוצר מצב שלקראת גיל שנה מצאתי את עצמי מול המשימה הבלתי אפשרית של מיון מתוך אלפי תמונות, רדיפה אחרי חברי משפחה לקבל תמונות שהם צילמו ותחושה כללית של ייאוש לנוכח גודל המשימה. הפתרון מסתבר היה קרוב וקל מתמיד. יש כל מיני אפליקציות בשוק אבל אני לאחרונה גיליתי אחת שהכי עובדת עבורי – google photos. מדובר באפליקציה שאפשר להוריד לנייד ולמחשב, שבאופן אוטומטי מגבה תמונות לאלבום שלכם בענן. היא עושה את זה גם בצורה כל כך חכמה ויסודית, שהתמונות כבר יחכו לכם שם לפי תאריך ואפילו באלבומים מסודרים. אחרי שבועות של עבודה על אלבום גיל שנה שיצא בינוני מינוס, אלבום גיל שנתיים תוקתק בכמה ימים ויצא מושלם. רק דאגו כל פעם שאתם בבית לגבות את התמונות דרך האפליקציה.

IMG_4370

4. לשחרר לסבא וסבתא. לפעמים לוקח זמן לשחרר ולסמוך לחלוטין על הסבים והסבתות אבל מגיע שלב שזה קורה ואז מתחרטים על כל הזמן שלפני שיכלו לעזור. בטח שמדובר בילד ראשון וכדאי לנצל את העזרה שלהם לפני שמגיע הילד השני ואז זה כבר פחות קל להם.

5.  בהמשך לנושא הקודם – סבא וסבתא הם בייביסיטר מעולה וחשוב להיעזר בהם ממש מההתחלה כדי שתוכלו להנות מקצת זמן איכות ביחד כזוג. זה אולי נושא שלא מדברים עליו בקול רם – אבל השנה הראשונה של ההורות היא בדרך כלל אחת שקשה מאד עבור הזוגיות. חשוב מאד לא לאבד את עצמכם במקום הזה שקוראים לו משפחה ולדאוג לצאת לדייטים שבועיים ולבלות זמן לבד ביחד.

6.  נוסעת יותר לחו״ל בשנה הראשונה: כרטיסי טיסה חינם עד גיל שנתיים, נכון, אבל דווקא בשנה הראשונה הרבה יותר קל לטוס למרחקים ארוכים. בכל אופן זה גם יותר זול וגם כיף גדול לבלות ביחד כמשפחה בחופשה. מפחדים לטוס עם תינוק? אל!! דווקא בגילאים הקטנים יותר זה יותר קל.

2015-09-18 12.22.42 HDR

7. לא להסתכל על ילדים אחרים. לחץ לחץ לחץ, כמה הייתי בלחץ שהילדה עוד לא מתגלגלת, עוד לא זוחלת, עוד לא הולכת, עוד לא מדברת, עוד לא אוכלת פירות, עוד לא אוכלת ירקות, עוד לא….. כשבפועל הקלישאה של הדודות כל כך נכונה – בסוף כולם רצים, בסוף כולם מדברים… נכון שחשוב תמיד להיות עם האצבע על הדופק אבל באמת שצריך לשחרר ולהבין שכל ילד גדל ומתפתח בקצב שלו.

Share:
החל ההרשמה לניוזלטר הסודי שלנו
מבצע הרשמה, נא להמתין