בחירת צבעים לחדר התינוק

האם הצבעים בהם אתם מעצבים את חדר הילדים משפיעים על מצב הרוח והאנרגיות שלהם? התשובה: יותר ממה שאתם חושבים

מערכת MAMA KNOWS |
א א א

הרבה פעמים אנחנו מבססים את הבחירות העיצוביות לחדר הילדים לפי טעמנו האישי, אבל חשוב שתדעו שצבעוניות בחדר הילדים זה משהו שחשוב וראוי להקדיש לו מחשבה מיוחדת. הצבע הוא אחד מהגורמים הסביבתיים המשפיעים ביותר על בני האדם ולילדים רגישות אנרגטית גבוהה במיוחד ולכן כשניגשים לעצב את חדר התינוק, כדאי להשקיע קצת מחשבה על איזה צבעים ישולבו שם.

כמה טיפים להתחלה:

  •  הקירות הם השטח הכי משמעותי בחדר ולכן שם צריך הכי לתת את הדעת לצבע שבוחרים
  • כשצובעים את הקיר חשוב לבחור בצבעים אקולוגיים על בסיס מים
  • בחדרים אותם חולקים שניים או שלושה ילדים ניתן ואף רצוי לשלב צבעים ולייצר לכל ילד צבעוניות משלו
  • רצוי להימנע משימוש בצבע אחד לכל חלל החדר. כמו כל דבר בחיים חשוב לאזן

הצבעוניות בחדר הילדים באה לידי ביטוי בקירות, ברהיטים, במוצרי טקסטיל וגם בתמונות שיהיו תלויות על הקיר. איזון ושימוש נכון בצבעוניות ייצרו לילד שלכם חלל נעים ואופטימלי לגדול בו. אז איך בוחרים צבע? הנה מדריך מקוצר.

צבעים חמים – יוצרים תחושה נעימה אבל מעלים מפלס אנרגיה

צבעים חמים אמנם גורמים לחללים להרגיש מאד נעימים ומזמינים, אבל יש להם גם נטייה לייצר גירויים במוח ולעודד אנרגיות. לכן ניתן לשלב אותם בכיף בחדר הילדים אבל הם לא מומלצים עבור ילדים שיש להם מפלס אנרגיה גבוה לפני השינה ושקשה להרדים אותם…

baby-boy-Nursery-room-design

בחירת צבעים לחדר ילדים

צילום: עומר הכהן

ורוד – מעודד אמפתיה

אולי הצבע האוניברסלי שמזוהה עם בנות (למרות שאצלנו הבנות לובשות אפור וכחול מהיום שנולדו), ורוד הוא צבע מרגיע ונעים ומעודד אמפתיה. למרות שמדובר בצבע בעל יכולות מרגיעות – במינונים לא נכונים הוא כבר יכול להוביל לחרדה ועליית מפלס העצבים ולכן חשוב מאד לא לעצב את כל החדר בצבע הזה אלא רק לתת נגיעות במקומות הנכונים.

צהוב – צבע שמזוהה עם אושר ואופטימיות

צהוב הוא צבע אנרגטי ומשמח שמציף תחושה של אור ואופטימיות בחדר. אצלנו במוח הוא מתקשר עם אושר וההשפעה שלו גם משתנה לפי הגוון שלו. צהוב עז מעודד את הזיכרון בעוד צהוב עדין עוזר לעודד ריכוז. קחו בחשבון שצהוב הוא צבע שמגביר אור-שמש ולכן פחות מתאים לחדרים שגם ככה סובלים מעודף-אור.

אדום – לא מומלץ לחדר תינוקות

לפי הפנג שווי, הצבע האדום מסמל את האש, וההשפעות שלו עלינו הן בהחלט דומות. זהו צבע שאיננו מומלץ בכלל לחדר התינוק, מכיוון שבנוכחות מופרזת הוא יכול לגרום לחוסר יכולת להתרכז, קשיים להרדם, עצבנות יתר וכאבי ראש. אבל במינונים נכונים בחדר המשחקים (אם מופרד מחדר השינה), יש לאדום דווקא השפעה חיובית מאד כמו מילוי אנרגיות ושיפור יכולות פיזיות.

עיצוב בחדר התינוק

כחול – מרגיע

בפנג שווי הכחול מסמל את אלמנט המים, ולכן אין זה מפתיע שהוא הוכח מדעית כצבע שמשרה אווירה של רוגע, מוריד לחץ דם ומסייע בלמזער חרדה ופחדים. בנוסף, זהו צבע מומלץ מאד לאזורים חמים ולחים בעולם כמו שלנו, מכיוון שהוא עוזר ״לקרר״ את האווירה. שימו לב אבל שכחול בהיר מדי על גבול האפור יכול לייצר תחושה של  עצבות.

עיצוב בחדר התינוק

עיצוב בחדר התינוק

ירוק – מסמל בריאות וטבע

כמו בן דודו הכחול, גם לירוק יש יכולות מרגיעות על הגוף. הוא ידוע כצבע שעוזר לשפר את הריכוז ויש מחקרים שטוענים שהוא אפילו משפר יכולת קריאה. לכן הוא גם צבע שאפשר לשלב בכיף בחדר התינוק וגם בעתיד באזור שולחן העבודה שלו כשיגדל.

עיצוב בחדר התינוק

עיצוב בחדר התינוק

Share:
החל ההרשמה לניוזלטר הסודי שלנו
מבצע הרשמה, נא להמתין