סיפורי לילה טוב

מדף הספרים שלכם הולך להתחדש - קבלו המלצות חמות לספרי לילה טוב מתוקים ומקסימים

מערכת MAMA KNOWS |

כמעט כל אמא לתינוק בגיל שנה יודעת לדקלם בעל פה את הסיפור ״לילה טוב ירח״… הספר הפך להיות תושב קבוע במדף של כמעט כל בית עם ילדים ללא ספק עוזר במשימה הכה לא פשוטה של להשכיב את הילד או ילדה לישון וחוליה בשרשרת של טקס השינה.

כולנו שמענו אינסוף את המושג ״טקס שינה״, החשיבות בהרגלים קבועים ליצירת תחושת בטחון אצל הקטנים חשובה מאוד. אבל די מהר מגיע הגיל שהשגרה לא מספיקה כי הם כבר יודעים מה הם רוצים, הם מבינים ולפעמים אפילו ישנם פחדים מהצד שלהם בכל הנוגע בללכת לישון ולסיים את היום. לא נחדש יותר מדי כשנגיד כמה חשוב להקריא סיפור לפני השינה וכשהבנות שלנו נולדו בילינו לא מעט זמן בחיפוש אחר סיפורי לילה טוב, והתקשינו מאד לאתר כאלה שהתחברנו אליהם. עכשיו שהבנות שלנו קצת יותר גדולות ולנו יש קצת יותר ניסיון, אנחנו שמחות מאד לחלוק אותו איתכם. אז הנה כמה ספרים אהובים במיוחד. לילה טוב!

תנחש כמה אני אוהב אותך

כתב: סם מקברטני

מערכת היחסים בין הארנב הגדול אגוזי לארנבון הקטן אגוזוני בה הם מנסים להגדיר ולכמת את המושג אהבה בעזרת השאלה ״כמה אתה אוהב אותי״, בסוף הסיפור ארנבון אגוזוני הולך לישון מאושר ואהוב.

כמוך בדיוק

כתבה: ג׳אן פירנלי

בדרך הביתה, בסוף היום, לפני ארוחת ערב וזמן השינה אמא עכברה ובנה עכברון רואים חיות נוספות עם האמהות שלהן ומגלים את טקסי השינה של כל אחד מהם. עכברון מרגיש שכל אחת מהחיות מיוחדת, האם גם הוא מיוחד?

צפרדעון לך לישון

סיפר ואייר: פאול קור, כתבה: אבירמה גולן

צפרדעון לא רוצה ללכת לישון, הוא מפחד שאם ירדם, מחר, הדברים לא יראו אותו דבר. ספרו האחרון של פאול קור (כספיון, לפעמים ועוד), אבירמה גולן הלבישה מילים לסיפור ולאיורים של קור ביצירת פרידה מקסימה.

רכבת לילה טוב

כתב: ג׳ון סובל

רכבת לילה טוב יוצאת למסע אל עבר ארץ החלומות, דרך מעולה לחבר סיפור לטקס השינה ולגרום לקטנטנים להכנס למיטה בכיף.

תפילילה

כתבו:  מאיה חנוך ומיכל כהן-חי

כמעט אין הורה שלא מכיר כבר כמעט בעל פה את תפילילה מהילדות שלו, "כשהגוף והלב ממש מוכנים, פשוט נרדמים וישנים נים נים נים" שיר ערש מקסים המאחל לילה טוב.

ולמרות כל הרצינות שבטקס שינה, לפעמים גם מותר להשתעשע….

קרדיט תמונה ראשית: Horngry

 

תגיות
Share:
החל ההרשמה לניוזלטר הסודי שלנו
מבצע הרשמה, נא להמתין