חדר ילדים משותף

חדר ילדים לשני אחים? משימה לא פשוטה שכולנו מגיעים אליה בסופו של דבר...

מערכת MAMA LIVING |
א א א

כשמגיע הילד השני אנחנו מבינים שחדר הילדים הולך להשתנות. בין אם מדובר מלכחתחילה בתאומים או שמדובר באח שני ברור שצריך לעשות שינוי פונקציונלי ועיצובי בחדר. רובנו המוחלט לא גר בבתים עם חדרים ענקיים או עם חדר מיותר ולכן צריך להבין איך מכניסים 2 מיטות לחדר אחד. יצאנו לחפש השראה בחו״ל ומצאנו 8 חדרי ילדים בהם גרים יותר מילד אחד.  וגם- טיפים שימושיים לפני שיוצאים למשימת העיצוב.
לגמרי עשה לנו חשק לילד נוסף.

5 טיפים לעיצוב חדר ילדים משותף:

1. שימוש חוזר: השתדלו לרכוש פריטים שיוכלו להמשיך אתכם הלאה, הילים גדלים מהר והצרכים שלהם מהר עוד יותר, לכן בחרו ריהיטים שיוכלו להמשיך אתכם הלאה כמו כוננית ספרים שתשמש בהתחלה לאחסון מוצרי החתלה כו׳ ובהמשך תהפוך לכוננית ספרים וצעצועים.

2. איזור ״אישי״ לילד הגדול: הכנסת דייר חדש לחדר הוא מהלך לא פשוט וכדי לעבור אותו בהצלחה מומלץ לייתר לגדול איזור אישי כדי שעדיין ירגיש שהחדר שלו ושהוא עצמאי. זה יכול להיות לוח לתליית הציורים, אוהל טיפי עם הבובות האהובות, כוננית נמוכה וכו׳.

3. בנים, בנות, כחול,ורוד : לא נכנס לעניין הצבעים והמגדרים (זה נושא בפני עצמו), רק נמליץ עוד בילד הראשון לשמור על צבעים יחסית נטרלים בחדר הילדים כדי שיהיה קל להכניס דייר נוסף ממין שונה. גם אם כן הלכתם על חדר ורוד לגמרי בילדה הראשונה, תמיד אפשר להכניס צבעים נוספים ולהפוך את הצבעוניות למשותפת

4. פונקצינאליות: נסו לדמיין את סדר המהלכים לפני שתחליו איפה תעמוד כל מיטה. עם תינוק חדש תצטרכו לחתל גם באמצע הלילה ולכן כדי שהעריסה תהיה קרובה יותר לשידת ההחתלה ושהמיטה של הגדול רחוקה ככל הניתן כדי למנוע הפרעות באמצע הלילה. כמו כן, דאגו למנורת לילה באור עדין כדי שתוכלו לפעול בחדר בשעות החושך מבלי להפריע.

5. שותפים ממהתחלה: נכון שהתינוק החדש יעבור לחדר הילדים רק לאחר כמה חודשים אבל יש הממליצים שמיטת התינוק תהיה כבר במקומה בחדר הילדים מרגע הלידה. כשהגדול הולך לישון כדי להראות לו שגם הקטן הולך לישון איתו בחדר ורק לאחר מכן להוציא אותו ולהעביר אותו לחדר ההורים. כך מההתחלה הילד הגדול מרגיש את השוויון ולא תצטרכו להתמודד עם שאלות כמו ״למה הוא ישן בחדר שלכם? גם אני רוצה״.

וכמה חדרים מושלמים של תאומים…

cotton on

cotton on

la la lovely things

la la lovely things

craftiness is not option

craftiness is not option

Share:
החל ההרשמה לניוזלטר הסודי שלנו
מבצע הרשמה, נא להמתין